2015. április 11. 21:45 - ceRedAn

tizedik feladat, Khan Academy

Majd válaszolj ezekre a kérdésekre egy maximum egy oldalas blogposztban a blogodon:

  • Mit gondolsz, Khan megközelítése tényleg képes forradalmasítani az oktatást? Miért? Indokold válaszod!
  • Vajon Khan módszere működhet a képzés minden szintjén? Tehát az alapfokú, középfokú és felsőfokú oktatásban és a felnőttképzésben egyaránt?

 

Véleményem szerint teljesen jogos és helytálló amit Khan gondol az oktatásról. A Google szerint 10-20 éven belül 10-nél kevesebb egyetem lesz a Földön. Amit Khan lát, az az, hogy ami ma a legtöbb oktatási intézményben zajlik legtöbbször teljesen fölösleges, és a gyerekeknek se tesz jót. Véleményem szerint az általános iskolai oktatás jóval másabb, mint közép illletve -felső később, mivel a gyerekeket a szocializálódásra is tanítják, ezt pedig online nem lehet. Az egyetlen probléma szerintem, az a kreativitás legkorábbi kivégzése. A leghíresebb TED video is pont erről szól, tökéletesen osztom a véleményt, a jelenlegi rendszerben sajnos nincs mód arra, hogy még azzal is foglalkozzanak a tanárok, hogy a diákok miben kiemelkedőek, inkább csak az a fontos, hogy a basic tárgyakból elfogadható szintet produkáljanak. A Khan által elképzelt világban azonban lehetne ezt is követni, hogy a gyermek 100% os tesztet produkál az összes kreatív tárgyból, de a történelemhez nem ért, akkor ez van. Nem mindenki ugyanabból jó, és ez az amit nem értenek meg ma manapság az emberek. Diákok százai szenvednek egyetemeken, vagy késnek több évet, csak mert egyetemre jöttek a társadalmi megítélés miatt, de semmi helyük nincs ott. Mindenféle naivitás nélkül láthatjuk, hogy azt is, hogy mennyi helyük van az egyetemeknek manapság. Minden elérhető online, egyedül az interaktivitás van jelen még pluszban az egyetemeken. 

Véleményem szerint általános iskoláknál nagyon hasznos tud lenni a modell, mert így órákon gyakorolhatnak majd a diákok, és egyénileg mehet oda hozzájuk a tanár az online eredmények alapján tudva miben kell segíteni.
Akár a gimnázium idejét is csökkenteni lehetne, mivel szerintem teljesen alaptalan még ma is a 4év egy giminek, ezzel a rendszerrel pedig főleg. Felsőoktatást pedig már említettem.

Az egyetlen probléma az emberi fejlődés, mivel az ember emberek mellett válik egyéniséggé, a szociális jelenlét nagyon fontos. Ezt szemmel tartva és óvatosan kezelve biztosan mondhatom hogy legalább az egyetemek drasztikusan csökkenni fognak az évek előre haladtával, átértékelődnek majd a diplomák stb...

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://qbxo6s.blog.hu/api/trackback/id/tr927359192

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása