https://www.youtube.com/watch?v=yRUCU5FsvTY
Majd válaszolj ezekre a kérdésekre egy maximum egy oldalas blogposztban a blogodon:
- Mutasd be mit választottál – ne felejts el linket adni hozzá (ha elérhető)!
- Miért ezt választottad, mi az ebben, ami megfogott a téma szempontjából?
- Szerinted a fizikai terek használatának kérdése inkább egyre fontosabb kérdéssé fog válni a jövőben, vagy inkább egyre kevésbé fontossá? Indokold is a válaszod!
A választásom egy TED előadásra esett, ami a virtuális valóságról szól, több különböző témában és platformon. Számomra az érdekes téma mindenképpen a videojátékok terén van, amiről szintén szó esik a videóban, ezért választottam ezt a vido-t, szerettem volna, szakmailag helytálló előadást linkelni, ami tartalmaz számomra is érdekes témát.
A virtuális valóság a számítógépes játékok terén mindig is jelen volt, napjainkban pedig az OCULUS rift miatt kap nagy hype-ot. Sok pszichológus foglalkozott már a témával, miért olyan népszerű a világ egyik leghíresebb mmorpg játéka, a World Of Warcraft. Általában a megoldás az volt, hogy a játékosok teljesen más oldalukat adhatják ebben a térben, lehetnek akárkik az internet falai mögé burkolózva. Sokak szerint ez pszichológialiag nincs rendben, azonban szerintem nincs ezzel gond, Sokak nem tudnak beilleszkedni a társadolmba a való világban, kívülállónak érzik magukat valami miatt. A játék segíthet nekik, hiszen hátra hagyhatják a való énjüket, és egy kitalált figura lehetnek. Ez el tud borulni a másik oldal felé is sajnos, amikor valaki már annyira a kitalált térben, él, hogy tulajdonképpen megszűnik létezni a való énje.
Véleményem szerint abszolút helytálló téma a virtuális valóság, és fizikai terek, a különböző smartglass-ek csak most jönnek még piacra. Egyetlen hátráltatója véleményem szerint, és negativuma is egyben a korábban említett probléma, mivel jó dolog a virtuális valóság, de nem szabad elfelejteni a való életben is élni...
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.